Edukacyjne sale do podań leków dla małych pacjentów z MIZIS

Pacjenci, zwłaszcza przewlekle chorzy, muszą często bywać w szpitalu i spędzać tam dużo czasu. Jest to uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, którzy chcieliby spędzić ten czas na zabawie. Z myślą o nich, zrodził się pomysł stworzenia sal do podań, które będą jednocześnie uczyć i bawić.

Na nasz program składa się modernizacja szpitalnych sal oraz przygotowany we współpracy z Centrum Nauki Kopernik program edukacyjnego. Naszą ambicją było stworzenie małym pacjentom przyjaznego środowiska, w którym lepiej będą znosić trudy leczenia.

Innowacyjne i nowoczesne sale do podań leków w szpitalach mają sprawić, że najmłodsi pacjenci będą odbywali leczenie w przyjaznym środowisku, zapewniającym wygodę i bezpieczeństwo. W czasie podawania leku – dzięki aranżacji sal i wykorzystaniu w nich materiałów do nauki – otrzymują również inspirację do twórczego myślenia.

Wystrój sal oraz koncepcję i treści programu edukacyjnego stworzył znany w Polsce duet złożony z Wojciecha Mikołuszko – popularyzatora nauki, dziennikarza, autora książek dla dzieci oraz ilustratorki – Joanny Rzezak. Przygotowali oni cztery interaktywne zeszyty naukowe oraz angażujące zabawy i ćwiczenia. Przedstawione są w nich sylwetki polskich i zagranicznych naukowców, a także – w przystępny i interesujący sposób wiedzę naukowa o ludzkim ciele z obszaru medycyny.


Do pobrania