Rozwój innowacji opartych na biotechnologii i rozwiązaniach IT

Dążymy do zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki, a także wspieramy transfer wiedzy pomiędzy nauką, nowoczesnymi technologiami i medycyną. Odpowiedzią na te cele było powstanie Roche Global IT Solution Centre. Kreujemy i wdrażamy w nim nowatorskie technologie informatyczne, które wspierają działalność naukowców i pracowników Roche na całym świecie.

Naszym priorytetem jest dążenie do poprawy jakości życia pacjentów poprzez dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań IT.

To w RGITSC powstają programy pozwalające na produkcję leków w bezpiecznych warunkach oraz systemy optymalizujące wewnętrzne procesy firmy. Nasze portfolio obejmuje m.in.:

  • NAVIFY Tumor Board – to nowe rozwiązanie technologiczne Roche Diagnostics, które zasadniczo zmienia sposób, w jaki zespoły opieki onkologicznej przygotowują, przeprowadzają i dokumentują decyzje terapeutyczne dotyczące leczenia klinicznego pacjentów z chorobą nowotworową.
  • IoT@Roche #2 – Alexa Notifications to rozwiązanie z obszaru IoT (Internet of Things), które przy wykorzystaniu inteligentnego asystenta głosowego może wesprzeć pacjentów z chorobą Alzheimera.
  • TriVA – to wirtualny asystent głosowy Alexa Echo Dot z obsługą głosu dla pacjentów ze zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów, który pomaga im w codziennym życiu.
  • MI Atlas – to system, który umożliwia koordynatorom medycznym na całym świecie (około 95 podmiotów stowarzyszonych) uzyskanie szybkiej informacji na temat leków Roche. Globalny system umożliwia wysokiej jakości raportowanie i analizę danych.
  • Systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM)– tworzymy i ulepszamy system CRM dla przedstawicieli Roche, aby pomóc im w zarządzaniu kontaktem z pracownikami służby zdrowia. Jest to niestandardowe rozwiązanie oparte na platformie sprzedażowej z dodatkowym dostępem z urządzeń mobilnych.

Roche Global IT Solution Centre zaczynało swoją działalność w Polsce, jako kilkunastoosobowy startup. Obecnie zatrudnia ponad 450 osób i współpracuje z około 3,5 tysiącami programistów z naszego kraju, a z warszawskiej siedziby zarządzane są jego filie w Kanadzie i Malezji.